PTT, Atatürk konulu pul sergisi açtı

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

PTT Genel Müdürlüğü, Atatürk'ün doğumunun 125. yıl dönümü sebebiyle Atatürk konulu pul sergisi açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun'da açılan serginin PTT'nin ilk büyük sergisi olduğunu ifade eden Tural, Amasya, Erzurum, Sivas'ta ve Ankara'da da sergi açacaklarını kaydetti.
Atatürk Kültür Merkezi'ndeki sergi açılış töreni, Fevzi Çakmak Lisesi Halk Oyunları ekibinin Artvin yöresi gösteresi ile başladı. Gösterinin ardından açılış konuşmasını yapan PTT Genel Müdürü Osman Tural, Atatürk'ün doğumunun 125. yıl dönümü sebebiyle hükümet tarafından yapılan kutlama programına başta Atatürk konulu pul sergisi olmak üzere çeşitli aktivitelerle katıldıklarını söyledi.

Serginin Anadolu'da bu büyüklükte açılmış ilk pul sergisi olma özelliğini taşıdığını vurgulayan Tural, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa Atatürk portresinin yer aldığı 5 puldan oluşan resmi posta pullarını tedavüle çıkardık. Bu sergimizi Atatürk'ün kurtuluş mücadelemizi başlattığı yerden başlayıp, milli mücadelede takip edilen güzergaha uygun olarak sırasıyla haziran ayında Amasya'da, temmuz ayında Erzurum'da ve eylül ayında da Sivas'ta açacağız. En son 29 Ekim tarihinde Cumhuriyetimizin ilan edildiği Ankara'da Kurtuluş sergisiyle pul sergilerimizi sonuçlandıracağız." dedi.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Atatürk konulu pul sergisinden dolayı PTT Genel Müdürü Osman Tural'a teşekkür etti. Böyle bir sergiye tanık olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. PTT'nin kuruluşundan bu güne kadar çok önemli değişimler yaptığını, çağdaş kamu hizmetini ve beklentileri karşılamak noktasında kendisini yenileyerek güçlü bir kurum haline geldiğini söyleyen Güzeloğlu, "Kültürel hizmetler, bir kurumun sunması gereken sorumluluklarının başında gelmektedir. PTT Genel Müdürümüzün görevi devraldığından beri kurum olarak sergilediği yönetim anlayışı içerisindeki başarısı taktire şayandır. Atatürk'ün Samsun'a çıkışının hemen arifesinde yaşamının, devrimlerini, ülke için gerçekleştirdiklerini içeren böylesine bir pul sergisinin Samsun'da olması da çok anlamlıdır." şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasından sonra Vali Güzeloğlu ile PTT Genel Müdürü Tural, serginin açılış kurdalesini keserek bürokratlar ile birlikte sergiyi gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious