PTT 160 trilyon kâr etti

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 2002 sonunda zarar eden PTT'nin, 2005 sonunda 160 trilyon kâr ettiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldırım, "Bu işte çalışanlar aynı, mekan aynı ama değişen bir şey var. Değişen yönetim zihniyeti, ülkesine insanına hizmet etmeyi ibadet olarak kabul edilen anlayıştır" dedi.
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde yenilenen PTT Bank Şubesi'nin açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Bakan Yıldırım, hükümetin amacının vatandaşlara hizmet etmek olduğunu kaydetti.

Yıldırım, 1995 yılından itibaren Telekom'un özelleştirilmesiyle PTT'nin bir çok imkanlarını kaybettiğini, ancak daha sonra bilişim teknolojisine paralel olarak bilgisayar, internet ve telefon gibi araçların hayata girmesiyle, PTT şubelerine ihtiyacın da azaldığına işaret etti. Yıldırım, "160 yıldan fazla geçmişi olan bu köklü kuruluşumuzu halkımıza daha fazla hizmet verebilmesi, vatandaşımızın daha fazla işini görebilmesi için yeni bir değişim-dönüşüm süreci başladı. Bunun için PTT artık yıllarca insanımızın özverisini, sevincini, onların mektuplarını ulaştırdı, ulaştırmaya devam etti. Bir şey daha yapsın dedik, banka ile ilgili para işlemlerini yapsın dedik, başka ihtiyaçlarını görsün dedik. PTT Bank sistemini ülkemizde uygulamaya başladık. Bunun sonuçları ne oldu, emekli olan vatandaşlarımız emekli maaşlarını PTT Bank'tan alabilir oldu. Para havalesi gönderme ve alma işlemlerini yapabiliyoruz. Dört farklı işlemi artık PTT şubelerinden yapabiliyoruz. Bütün bunları vatandaşlarımızın hayatını biraz daha kolaylaştırmak, sizlerin uzak yerlere gitme zahmetini ortadan kaldırmış oluyoruz" dedi.

Bakan Yıldırım, 2002 yılı sonunda zarar eden PTT'nin 2005 yılı sonu itibari ile 160 trilyon kâr ettiğinin altını çizerek, "Bu işte çalışanlar aynı, mekan aynı ama değişen bir şey var. Değişen yönetim zihniyeti, ülkesine insanına hizmet etmeyi ibadet olarak kabul edilen anlayıştır. Vatandaşımız bu yerlere girdiğinde beklediği ilgiyi görüyor. İstediği hizmeti alıyor, onun için çığ gibi büyüyor ve hizmet kervanı yürüyor" diye konuştu. Bakan Yıldırım, daha sonra Kelkit Şenlikleri'ne katılmak üzere şenlik alanına hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious