Puccini, İzmir Festivali'nde anılacak

Puccini, İzmir Festivali'nde anılacak.13643
  • Giriş : 04.07.2008 / 20:56:00

22'nci Uluslararası İzmir Festivali, 8-9 Temmuz geceleri İtalya'nın önemli sanatçılarını ağırlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan yazılı açıklamada, unutulmaz operaların yaratıcısı Puccini'nin, doğumunun 150'nci yıl dönümünde Celsus Kütüphanesi'nde gala gecesiyle anılacağı bildirildi.

8 Temmuz Salı gecesi saat 21.30'da sopranolar Raffaella Angeletti ve Roberta Canzian ile tenor Marco Berti ve bariton Vladimir Stojanov, Paolo Ballarin'in piyanosu eşliğinde Puccini'nin en sevilen aryalarını seslendirecek ve opera severleri, Tosca'dan Manon Lescaut'a, Madama Butterfly'dan La Bohome'ye büyülü bir yolculuğa çıkaracak.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili'nin de katılması beklenen konser İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Oda müziği alanında çok önemli isimlerden oluşan İtalyan Virtüözleri, 9 Temmuz Çarşamba 21.30'da, şef ve baş kemancı Alberto Martini yönetiminde Celsus Kütüphanesi'nde çalacak.

8 ve 9 Temmuz konserlerinin biletleri 150 YTL (VIP) ve 40 YTL'den Biletix gişelerinden satılırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin saat 18.30 ve 19.30 arasında Sabancı Kültür Sarayı'nın yanından ücretsiz sefer düzenlediği, dönüşte, izleyicilerin semtlerine bırakılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious