Putin, Yuşçenko ile Kiev'de bir araya geldi

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin resmi temaslarda bulunak üzere Ukrayna'nın başkenti Kiev'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kiev'e 30 km. uzaklıktaki Uluslararası Borispol Havaalanı'na inen Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Viktor Baloga, Dış İşleri Bakanı Birinci Yardımcısı Vladimir Ogrızko, Rusya'nın Ukrayna Büyükelçisi Viktor Çernomirdin ve Kiev Belediye Başkanı Leonid Çernoveskiy tarafından karşılandı.

Rusya liderini taşıyan uçak havaalanına inmeden önce olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Havaalanı etrafında da özel eğitimli köpeklerle devamlı gezen polis ekipleri çevrede adeta kuş uçurtmadı. Havaalanı çevresinde polisten bir duvar örülürken, özel tim ekipleri şehre kadar olan güzergâha yaklaşık yüzer metre aralıklarla yerleştirildi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ile görüşmek için cumhurbaşkanlığı binasına gelen Putin, burada Yuşçenko tarafından kapıda karşılandı. Putin ve Yuşçenko "turuncu devrim" ile gerilen ikili ilişkilere 'yeni bir boyut kazandıracak derinlikte' görüşmelerde bulundu.

Putin, ilişkilerin geliştirilmesinde devletlerarası komisyon faaliyetlerinin önemine değinerek iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesini gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious