Putin Bush ile son kez görüşecek

Putin Bush ile son kez görüşecek.12623
  • Giriş : 21.02.2008 / 11:11:00

Kremlin'den ayrılmaya hazırlanan Putin görevi halefine devretmeden önce bir kez daha ABD Başkanı Bush'la bir araya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya 'da 2 Mart'ta yapılacak başkanlık seçimlerinden sonra Kremlin'den ayrılmaya hazırlanan Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görevi halefine devretmeden önce bir kez daha ABD Başkanı George W. Bush'la bir araya geleceği belirtiliyor. İki liderin görüşmesi 2-4 Nisan'da Bükreş'te yapılacak NATO-Rusya zirvesinde gerçekleşecek.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov konu ile ilgili yaptığı açıklamada Putin'in Bükreş'te katılacağı zirvede Bush'la birlikte birçok ikili görüşme gerçekleştireceğini belirtti. Putin'in 2002 yılından bu yana katılmadığı Rusya-NATO zirvesine iştirak etmesi önemli bulunuyor.

Son dönemde NATO'nun genişleme programı, ABD'nin füze savunma sistemleri nedeni ile gergin olan güvenlik ilişkilerinin bu zirvede gündeme alınması bekleniyor. NATO sözcüsü James Appathurai da yaptığı açıklamada Rusya ve NATO'nun arasında var olan sorunlu konuların zirvede açıklığa kavuşmasını beklediklerini söyledi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious