Putin Erdoğan'ı kutladı

  • Giriş : 25.07.2007 / 17:03:00

Putin, Erdoğan'ı seçimlerdeki zaferinden dolayı tebrik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı seçimlerdeki zaferinden dolayı tebrik ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin ortaklık düzeyine çıkarılmasını temenni ettiğini söyledi.

Kremlin Basın Sekreteri Birinci Yardımcısı Dimitri Peskov yaptığı açıklamada, Putin'in Erdoğan'a bugün bir kutlama mesajı gönderdiğini belirterek, AKP'yi "bu önemli zaferinden" dolayı kutladığını söyledi.

Putin'in mesajında, "hem iki lider hem de iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin yeni ufuklarla geliştirilmesini umduğunu" dile getirdiğini kaydeden Peskov, "Sayın Putin ilişkilerimizde yeni ufuklar geliştirilerek bunun ortaklık düzeyine çıkarılmasını temenni ettiğini kaydetti" dedi.

Peskov, Putin'in mesajında Türkiye ve Türklerden "dost" diye söz ettiğini belirterek, "Partnerimiz Türkiye ile ilişkilerimiz gelişmiş vaziyette ve yeni ufuklar vadeden bir durum söz konusu. İlişkilerimizin ekonomik temeli çok sağlam. Bunun siyasi ilişkilerimizin temelinin de gelişmesine çok büyük katkısı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious