Putin evleniyor haberini yazan Gazete özür diledi

Putin evleniyor haberini yazan Gazete özür diledi.10688
  • Giriş : 18.04.2008 / 17:58:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eşinden ayrıldığı ve Duma milletvekili Alina Kabayeva ile evleneceği ile ilgili iddiaları yazan gazete Moskovskiy Korrespondent özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazete'nin internet sayfasına konan duyuruda Putin'in evleneceği ile ilgili haberin bazı duyumlara göre yapıldığı, ispatlanabilir verilere dayanmadığı kabul edildi. Haberin yayınlanabilmesi için yeterli zemin bulunmadığını kaydeden gazete, "Umarız kimseyi üzmemişizdir. Bundan dolayı taraflardan özür dileriz. Gazetecinin özel hayata ne kadar girebileceği konusu da böylece tartışmaya açılmış oldu." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Eho Moskvy radyosunun programına katılan gazete sahibi eski milletvekili ve bankacı Aleksandr Lebedev canlı yayında Putin'in Kabayeva ile evliliği konusundaki haberi gazeteden öğrendiğini belirtti. Gazeteye ancak maddi destek sağladığını kaydeden Lebedev, "Gazeteciler ise kendi işini yapıyor. Ben haber redaktörü değilim." diye konuştu. Haberin çıkmasının ardından zarar gördüğünü anlatan Lebedev, "Bu kadar tepki beklemiyordum. Bana göre bu haber yüzde 80, belki de yüzde 100 yanlış. Ne evliliği, ne damgası, ne karnavalı, ne sarayı? Bu da nereden çıktı?". yorumu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious