Putin hakkında çıkarılan evlilik hikayesini yalanladı

Putin hakkında çıkarılan evlilik hikayesini yalanladı.9537
  • Giriş : 18.04.2008 / 15:08:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin eşi Lyudmila Putin'den boşandığı ve Rusya parlamentosu alt kanadı Duma milletvekili Alina Kabayeva ile evleneceği ile ilgili iddiaları yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İtalya'nın Sardinia adasında temaslarda bulunan Putin basın mensuplarının konu ile ilgili sorularını cevapladı. Putin, «Ne söylüyorsunuz. Konuştuğunuz şeylerin tek kelimesi bile doğru değil.» dedi. Putin iddialardan hemen sonra Libya seyahatini çıkmış, önceki gün de oradan İtalya'ya geçmişti.


Rus basınında sadece bir bulvar gazetisinde söylenti şeklinde yer alan gelişmeler daha çok Türkiye'de yankı buldu. Putin'in 25 yıllık eşinden ayrıldığı ve Özbek asıllı eski sporcu yeni milletvekili Kabayeva ile gerçekleştireceği evlilik ile ilgili 15 Haziran tarihi bile dillendirilmişti. Kabayeva'nın da iddialarla ilgili gazete hakkında dava açmaya hazırlandığı kaydediliyor.

Yılın asparagası olarak nitelenen gelişme ilk olarak Rus bulvar gazetesi Moskovski Korrespondent'ın konuyu haber yapması ile başladı. Ardından özellikle Türk basınının ilgilendiği olayın gerçek olmadığı anlaşıldı. Rusya basınında yer alan haberlere göre de Federal güvenlik servisi FSB gazeteyi basarak olayla ilgili inceleme başlattı.

Özel hayatını sıkı bir gizlilik içinde sürdüren Putin'in son gelişmelerden ciddi rahatsız olduğu kaydediliyor. Putin iki kızı ve ailesi ile ilgili haber yapılmasını istemiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious