Putin kabineyi fırçaladı

Putin kabineyi fırçaladı.9537
  • Giriş : 14.04.2008 / 16:34:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hükümeti ve federal kurumları zamlı maaşları vaktinde ödemedikleri gerekçesi ile fırçaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümet üyeleri ile bir araya gelen Putin Başbakan Viktor Zubkov'a hitaben, "Zamlarla ilgili planlanan çalışmalar daha hızlı yapılmalı. Çalışanların hak ettikleri zamlar 1 Şubat'tan itibaren ödenmesi gerekiyordu. Bunun bir an önce çözülmesini istiyorum." dedi.

Geçen yılın sonunda zamlarla ilgili konuda gerekli çalışmaların yapıldığını kaydeden Putin, tüm kurumların 1 Şubat itibari ile zamlı rakamları uygulaması gerektiğini söyledi. Maliye Bakanı Aleksey Kudrin'in uygulamanın yapıldığı ile ilgili açıklamasına karşılık kızan Putin, "Onlar haklarını elde etti. Ancak para nerede?" diye sordu. Herhangi bir finans sıkıntısı olmadığını kaydeden Kudrin, "Kurumlara gerekli havaleler yapıldı. Zamlı fiyalarla ilgili bazı kurumlar uygulamaya geciktirdi." mazeretini dile getirdi.

Kudrin kurumların gerekli düzenlemeyi yaparak zamlı maaşları kısa sürede ödeyeceklerini taahhüt etti.

Putin'in gündeminde orta ve küçük ölçekli işletmelerin desteklenmesi konusu da vardı. Putin gerekli düzenlemelerin yapılarak bu işletmeler üzerindeki bürokratik baskının azaltılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious