Putin kendisiyle dalga geçti

Putin kendisiyle dalga geçti.12067
  • Giriş : 21.12.2007 / 18:45:00

Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin, kendi geleceğiyle dalga geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rusya'da gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerine bir kez daha adaylığını koyamayacak olan, ancak başbakan olması beklenen Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendi geleceğiyle dalga geçerek, "Ne zaman gitmek istesem, beni bir yerlere atıyorlar" dedi.

Japon Toyota'nın St-Petersburg'daki bir fabrikasının açılışına katılan ve burada açıklamalarda bulunan Putin, "Ben hep istifa etmek istedim, ama beni hep bir yerlere atadılar. Çalışmaya devam etmek zorundayım" ifadesini kullandı Putin, gerçekten ne düşündüğünü ortaya dökmese de, bazı uzmanlar, Putin'in gizli servisle ordudan ayrılan yetkililer üzerindeki denetimini elinde tutmak için devletin zirvesinde kalmaya devam edeceğini düşünüyor.

Putin'in yerine adaylığını açıklayan Dimitri Anatolyeviç Medvedev'in seçileceğini düşünen uzmanlar, bununla birlikte Medvedev'in daha ziyade liberal kesimin temsilcisi olacağı tahmininde bulunuyor.

Putin, geçmişte de Boris Yeltsin 1999'da kendisinin yerine geçmesini istediğinde tereddüt etmişti. Bir kez daha adaylığını koymayacak olan Putin, Medvedev devlet başkanı olursa başbakan olmayı kabul edeceğini söylemişti. Putin'in, şu anda Medvedev'in başında bulunduğu Rus gaz devi Gazprom'un yönetim kurulu başkanı da olabileceği konuşuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious