Putin marketçiyi fırçaladı

Putin marketçiyi fırçaladı.20282
  • Giriş : 27.06.2009 / 12:08:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 09:51:49

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ürünlerini aşırı kârla satan süpermarketin yöneticilerini fiyatların indirilmesi için uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ürünlerini aşırı kârla satan süpermarketin yöneticilerini fiyatların indirilmesi için uyardı. Kısa süre önce fabrikasını kapatan dolar milyarderi bir işadamına kameraların önünde bağıran ve kalem fırlatan Putin,dün gece beklenmedik şekilde Moskova'daki bir süpermarketi gezdi.

Bakanlar kurulu toplantısına aniden ara veren Putin, Moskova'nın en lüks semti kabul edilen Rublovskoye'de bir markete girdi. Önce süt ürünlerinin bulunduğu bölümü gezen Putin daha sonra et reyonuna geçti.

Rusya Başbakanı, marketin 160 rubleye (yaklaşık 8 lira) aldığı domuz etinin kilosunu 335 ruble(yaklaşık 17 lira) sattığını öğrenince, “Bu durum normal mi?” diye tepki gösterdi.Market yöneticisinin, “Yüzde 120 kâr çok mu” diye itiraz etmesi üzerine Putin, “Çok yüksek” karşılığını verdi. İtirazını sürdüremeyen yönetici, “Yarın fiyatı indiririz” demek zorunda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*