Putin: Ülkem için köle gibi çalıştım

Putin: Ülkem için köle gibi çalıştım.12067
  • Giriş : 14.02.2008 / 11:59:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, son basın toplantısında, kendisinin sekiz yıl boyunca geç saatlere kadar ülkesi için köle gibi çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya'nın tüm özerk Cumhuriyetleri ve bölgeleri ile birlikte tek bir ülke haline geldiğini ifade eden Putin, "Tek bir Aanayasamız bile yoktu. Şimdi birlik sağlandı ve geleceğe bakıyoruz." dedi.

"ÜÇÜNCÜ KEZ ASLA DÜŞÜNMEDİM"

İlk günden itibaren kendisinin hiç bir zaman üçüncü dönem düşünmediğini ifade eden Putin, "Bu prensip meselesi. Teknik mesele değil. Bu beni hiç bir zaman cezbetmedi. Anayasaya saygılı olmayı kafama koymuştum. Bunu asla ihlal etmeyi düşünmedim." ifadelerini kullandı. Putin, "Rusya hukuk ve demokrasi ülkesi olması gerekir. Bir koltuğa oturunca o ölünceye kadar senin değildir. En bağımlı hastalık iktidardır. Kimileri sigara bağımlısı olur. Kimileri de -Allah affetsin- uyuşturucu bağımlısı olur. Kimisi de iktidar bağımlısı olur. Bu beni hiç tahrik etmedi. Allah bana böyle bir imkân verdiği için minnettarım." ifadelerini kullandı

Rusya lideri gelenek haline gelen yıllık basın toplantısına binden fazla yerli yabancı basın mensubu katıldı. Birinci Kanal, Rossiya Tv ve Vesti-24 televizyonlarının canlı verdiği toplantı kremlin. ru internet sitesinden de canlı olarak veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious