Putin'den Abbas'a tam destek

  • Giriş : 31.07.2007 / 15:47:00

Rusya'da bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Abbas'ı ''Filistinlilerin meşru lideri'' olarak destekleyeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Putin, Filistin halkı arasında işbirliğini sağlamak için Devlet Başkanı Abbas'ın elinden geleni yapacağına inandığını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı, "Rusya'nın sizi Filistin halkının meşru lideri olarak destekleyeceği hususunda sizi temin etmek isterim. Biz Filistin halkının Filistin devleti kurulması yönündeki meşru hakkını her zaman savunduk" dedi.

Abbas da, "Yakın zamanda Gazze Şeridi'nde çok acılı ve zor olaylar yaşadık. Ancak bunun üstesinden gelmek ve normal duruma dönmek için elimizden geleni yapmaktan kaçınmayacağız. Böylece yolumuza devam edebiliriz" diye konuştu.

Gazze Şeridi'nde denetimin Hamas'ın eline geçmesiyle ilgili olarak, "bu olaya rağmen Filistin halkı için sorumluluk duydukları"nı ifade eden Abbas, dost ülkelerden sosyal ve ekonomik durumun daha da kötü hale gelmemesi için Filistin'e insani yardımda bulunmalarını istediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious