Putin'den Fener'e mesaj

  • Giriş : 28.09.2007 / 19:15:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Fenerbahçe'ye bir mesaj yolladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında, Moskova-İstanbul arasında, 3 bin 500 kilometrelik dostluk maratonu düzenlenecek.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü ve Rusya Ultramaraton Birliği'nin işbirliğiyle organize edilecek etkinliğin, 2-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

2 Ekim Salı günü yerel saatle 10.00'da Moskova Kızılmeydan'da startı verilecek koşu, Rostov Krasnodar, Sochi'yi takiben Türkiye'de Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Yalova, İzmit güzergahını izleyerek 20 Ekim'de İstanbul'da tamamlanacak. 3 bin 500 kilometrelik güzergahta, 14 Fenerbahçeli ve 14 Rus atlet koşacak.

Bu arada, koşunun Moskova'da verilecek startına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılmasının beklendiği, ayrıca Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle Moskova Belediye Başkanı, Rusya'nın olimpiyat komitesi, atletizm ve Futbol federasyon başkanlarının da törende hazır bulunacağı ifade edildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamasında, ''Türk ve Rus sporcuların gerçekleştireceği bu ortak etkinlik, dünyada bugüne kadar bir 'İlk'in gerçekleştirilmiş olması sebebiyle her iki ülkenin spor tarihinde ve kulüp tarihimizin şerefli sayfaları arasında yer alacak. Ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye ile ekonomide olduğu gibi sporda da işbirliğini güçlendirme mesajı, böylece yerine getirilmiş olacaktır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious