Putin'den G20 kararlarına şartlı 'evet'!

Putin'den G20 kararlarına şartlı 'evet'!.10688
  • Giriş : 17.11.2008 / 17:55:00

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, G-20 zirvesinde alınan kararları uygulayacaklarını ancak ulusal çıkarlarını korumak için gerekli önlemleri de alacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Putin, Rus kabinesi ile toplantısında yaptığı konuşmada, Rusya'nın uluslararası yükümlülüklerini her zaman yerine getirdiğini belirterek, mevcut küresel ekonomik krizi göz önünde bulundurarak dünya ekonomisine yardımcı olması için daha önce alınan kararları uygulamaya hazır olduklarını kaydetti.

Ancak ülke içinde yeni bir ulusal sorunun da ortaya çıkmasını istemediklerini ifade eden Putin, ''Bununla birlikte (G-20 kararlarının uygulanması), ulusal çıkarlarımızın korunması için daha önce aldığımız bir dizi kararı da uygulamamız gerekiyor'' diye konuştu.

Putin, krizin yol açtığı sonuçlarının üstesinden gelmeyi amaçlayan uluslararası çabaların ''eşit''bir temelde yürütülmesi gerektiğini kaydederek, ''Uluslararası topluluğun bu çalışmasının tek noktası da eşit olması, ortaya çıkan bu sorunların çözümünde kaynaklarımızın düşürülmemesi ve bunun için bizim suçlanmamız gerekiyor'' dedi.

Rusya Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Aleksiy Kudrin de, konuşmasının ardından yaptığı açıklamada, ''Uluslararası mali kuruluşların çalışmaları eşit, şeffaf ve adil olmalı'' ifadelerini kullandı.

Kudrin, Rusya'nın Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) 2008 yılı sonundaki Mali İşlemler Planı için 1 milyar dolar ayırdıklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*