Putin'in son gafı

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in Moskova ziyareti sırasında sarf ettiği sözlerle şok yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Putin, tecavüzle suçlanan İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav’ı kastederek, "Sizin başkanın 10 kadına birden tecavüz etmesine imreniyoruz" deyince İsrail heyeti buz kesti. Olmert’i Kremlin’de kabul eden Putin, beklenen ilk övgü dolu ikili ilişki sözleri yerine "Sizin Başkana selamlarımı iletin. Ne güçlü erkekmiş. Bir değil, on kadına tecavüz etmiş. Ondan bunu beklemiyorduk. Hepimizi şaşırttı. Onu kıskanıyoruz" dedi. Bunun üzerine Olmert şu yanıtı verdi: "Sizin yerinizde olsam, hiç imrenmezdim. İmrenilecek bir durumda değil."
Olmert, resmi görüşme sonrasında gazetecilerin Putin’in sözleriyle ilgili yorum istemesi üzerine konuyu geçiştirmeye çalışarak "İsrail’deki tecavüz davasının öyle şakaya gelir tarafı yok. Rusya ile iki ülkeyi yakından ilgilendiren devlet işlerini konuştuk" dedi.
İsrail hükümet sözcüsü ise "Putin’in esprisi bizim heyeti pek güldüremedi. Dileğimiz Moskova ziyaretiyle ilgili çok daha farklı konuların hatırda kalmasıdır" dedi. Kadın görevlilere taciz ve tecavüzle suçlanan İsrail Cumhurbaşkanı Katsav’ın dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması gündemde...


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious