Raci Körükler, Sav adına herkesten özür diledi

Raci Körükler, Sav adına herkesten özür diledi.10976
  • Giriş : 25.05.2008 / 02:07:00
  • Güncelleme : 25.05.2008 / 02:03:25

Raci Körükler, Sav'ın Hazreti Muhammed'le ilgili sözlerinden dolayı bütün Müslümanlardan özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Körükler, "Sayın Sav'da haddini aşan sözlerden dolayı çıkıp özür dilesin. Bu konuşmanın şakası olmaz partimden bir yetkili çıkıp kamuoyu önünde samimi olarak özür dilenmezse açık ve net olarak söylüyorum CHP'den istifa ederim." dedi.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Hazreti Muhammed (sav) ve Müslümanlara hakaret içerin sözlerine partisinden de tepki geldi.

CHP Erzurum İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı Raci Körükler, Sav'ın müslümanları rencide edici sözlerinden dolayı büyük üzüntü ve şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Önder Sav'ın sözlerinden utanç duyduklarını dile getiren Körükler, Sav'ın kamuouyun önüne çıkıp Müslümanlardan özür dilemesinin gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Deniz Baykal'ın, Sav'ın sözlerini tasvip etmesinin de mümkün olmayacağını ifade eden Körükler, "Üzüntümüz sonsuz. Üzüntülüyüz. Türk İslam milletinden, Türkiye'de yaşayan halkımızdan ve dünyanın her tarafında yaşayan Müslümanlardan özür diliyoruz. Ne yazık ki utanıyoruz sayın genel sekreterimizin sözlerinden. Sav'ın çıkıp biz Müslümanlardan özür dilemesini istiyoruz. Genel başkanımız Deniz Baykal bunun karşısındadır. Çünkü Deniz Baykal'ı iyi tanıyoruz.

Deniz Baykal'ın insanların dinine, diline, ırkına, mezhebine saygılı olduğunu biliyoruz. Önder Sav herhalde nasıl olmuşsa bilmiyoruz başta inanmadım öyle bir söz tahmine ediyorumki sürçi lisan oldu çıkıp özür dilemesi lazım. Özür dilemesini bekliyoruz. Çok ağlanacak bir durum şahsen dinledim gözümden vallahi yaş geldi.

Açık ve net konuşuyorum öyle bir şey ki Hazreti resullullah alemlere rahmet olarak gelmiş ,'Seni yaratmasaydık alemi yaratmazdık'. Hangi din olursa olsun Hazreti Adem'den Hazreti Paygamber'e kadar gelmiş bütün peygamberlere inanyoruz bütününe saygı duyuyoruz mezheplere da saygı duyuyoruz. Açık ve net söylüyorum Önder Sav özür dilemezse partiden istifa ederim. Deniz Baykal'ın da kalkıp benim arkamdaki güce saygı göstermesini bekliyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious