'Radikal' Müslümanları 'ıslah' projesi!

'Radikal' Müslümanları 'ıslah' projesi!.13345
  • Giriş : 19.10.2008 / 12:06:00

İngiltere'de, cezaevlerinde bulunan radikal Müslümanların siyasi görüşlerinden caydırılmasına yönelik bir program üzerinde çalışıldığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mail on Sunday gazetesinde yer alan habere göre, radikal Müslüman tutuklu ve hükümlüler psikiyatrlar tarafından telkin yoluyla aşırılık yanlısı düşüncelerinden caydırılmaya çalışılacak.

Bazı ülkelerde tarikat mensuplarına uygulanan yöntemin terör suçlarından cezaevlerinde bulunan Müslüman tutuklu ve hükümlülere uygulanacağını yazan gazete, pilot uygulama programının Adalet Bakanlığının yeni kurulan Radikalizmle Mücadele Birimi tarafından geliştirilmekte olduğunu belirtti.

Gazete, halen terör suçlarından cezaevlerinde bulunan Müslüman militanların şiddeti savunan görüşlerini cezaevi nüfusunun yüzde 11'ini oluşturan Müslümanlar arasında yaymalarından endişe edildiğini kaydetti.

İngiltere'de, özellikle Whitemoor gibi yüksek güvenlikli cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin yüzde 35'ini Müslümanların oluşturduğu, radikallerin etkisiyle diğer dinlere mensup pek çok tutuklu ve hükümlünün din değiştirerek Müslüman olmasının yetkilileri aşırılık yanlısı görüşlerin yayılacağı hususunda kaygılandırdığı ifade ediliyor. Whitemoor'da 39'u sonradan Müslümanlığı seçen 150 Müslüman'ın bulunduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*