Radikal'in balon haberi patladı

Radikal'in balon haberi patladı.16919
  • Giriş : 05.11.2008 / 12:00:00
  • Güncelleme : 05.11.2008 / 12:01:49

Radikal gazetesi basın ahlakını hiçe saymaya devam ediyor. Bakın yalanlarına!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Radikal gazetesinin bugün birinci sayfasından 'Kızlar ayrı erkekler ayrı' başlığıyla verdiği haberin doğru olmadığı iddia edildi. Ardahan Hanak Çok Programlı Lise'sinde 'haremlik selamlık' uygulaması olduğu iddiasını içeren Radikal haberine yalanlama okul idaresinden geldi. Konuyu araştıran Analitikbakis.com'un haberine göre Radikal gazetesi tamamen yanlış bir habere imza attı.

Kız öğrencileri eğitime teşvik etmek ve okulu tanıtmak için Hanak Çok Programlı Lisesi'ne özel izinle giden DHA muhabirinin, okulun başarısı yerine, okulda haremlik selamlık eğitimi yaptığı Radikal tarafından haberleştirildi.

Konuyu araştıran Analitikbakis.com'dan Murat Hazine'nin haberine göre, haremlik selamlık uygulaması tamamen yalan. Okul idarecileriyle görüşen Murat Hazire haberinde şu ifadelere yer verdi: "Okul idarecileri ve Türkiye'nin ücra köşesinde işlerinin hakkını vermek isteyen eğitim emekçileri hakkında çıkartılan provakatif haberlerin, tamamen gerçek dışı ve maksatlı olduğu yetkililerce dile getirildi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*