Radwanska yarı finalde

Radwanska yarı finalde.13815
  • Giriş : 22.05.2008 / 16:28:00

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası İstanbul'da devam ederken, turnuvanın 2 numaralı seri başı Polonyalı Agnieszka Radwanska, çeyrek finalde zorlandığı maçta Sloven Andreja Klepac'ı 2-1 yenerek, yarı finale yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekstilkent Tenis Arena'daki 1 numaralı kortta yapılan çeyrek final maçında, WTA sıralamasında 15. sırada bulunan 19 yaşındaki Radwanska, Klepac'ı 1-6, 6-2 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenerek, yarı finalist oldu.

Turnuvada ilk maçını 6-0'lık setlerle 2-0'lık sonuçla rahat kazanan Polonyalı tenisçi, Klepac karşısında zorlandı. Maça kötü başlayan ve ilk seti 6-1 yitiren Polonyalı tenisçi, ikinci seti 6-2 kazanarak, beraberliği sağladı. Çekişmeli geçen 3. seti 6-4, maçı da 2-1 kazanan Radwanska, tur atladı.

Radwanska, müsabakadan sonra düzenlenen basın toplantısında, maça kötü başladığını, ancak daha sonra toparlanıp, kazanmayı başardığını söyledi. Maçta bazı hatalar yaptığını kaydeden Polonyalı tenisçi, “İlk maçımı rahat kazanmıştım, ama bugün en önemli fark merkez kortta oynamamamdı. Merkez kort ile bugün oynadığım kort arasında farklar var. İki maçta da aynı seviyede oynamaya çalıştım. Her şeyimi ortaya koyup, turnuvada iyi bir derece elde etmek istiyorum' diye konuştu.

İstanbul'a 3 yıldır geldiğini ifade eden Radwanska, “İlk yıl eleme oynadım, geçen yıl 8. seri başı ve bu yıl da 2. seri başı oldum. Umarım seneye 1 numaralı seri başı olarak İstanbul'a gelirim” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious