Radyasyon ididalarına yalanlama

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri M. Vedat Müftüoğlu, yanan kargo terminalinde radyoaktif sızıntısı olduğu iddialarına, "Orada radyasyon olsa ben niye radyasyonun içinde çalışayım " diye karşılık verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı gazetelerde "radyasyon sızıntısı" olduğu şeklinde çıkan haberleri yalanlayan Müftüoğlu, "Gazetelerin her yazdığı doğru olsa zaten bu kadar kızmayız. Burası uluslararası bir havalimanı. Burada radyasyon olsa ben uçuşa izin verir miyim? Ben orada görev yapıyorum. Olayın her dakika yanındayım. Orada radyasyon olsa ben niye radyasyonun içinde çalışayım " dedi.

Müftüoğlu, yangınla ilgili adli tahkikatın devam ettiğini tekrarlayarak, "Konuya savcı el koydu, benim yetkim kalktı. Savcı ne talimat verirse ona göre işlem yapılıyor. Ancak Cumhuriyet Savcımızın bana verdiği bilgi, biran önce oradaki kıymetli eşyaların çıkarılıp, yeddi emine alacağız. Ondan sonra mahkeme tespitleri yapılacak ve sahiplerine teslim edilecek. Ben biran önce enkaz alanın temizlenebilmesi için çalışıyorum" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious