Radyasyonlu uçak personeli kontrlden geçiriliyor

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Polonyum-210 adlı radyoaktif madde izi tespit edilen Londra-İstanbul seferini yapan iki İngiliz uçağına hizmet veren Havaş personeli, radyasyon kontrolünden geçiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiltere'de Polonyum-210 adlı radyoaktif madde ile zehirlenerek ölen Rus Ajanı'nın soruşturmasında radyoaktif kirlenmenin tespit edildiği iki İngiliz uçağının Türkiye'ye de Londra-İstanbul arası 20 sefer yaptığının belirlenmesi üzerine ingiliz uçaklarına hizmet veren HAVAŞ personeli radyoaktif testten geçiriliyor.

Bu uçaklara hizmet veren 36 Havaş personelinden 22'si sabah erken saatlerde Küçükçekmece'de bulunan Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi'ne geldi. HAVAŞ'a ait iki araç ve bir sivil araçla gelen 22 kişi, içeri alınmadan önce bir süre girişte bekledi. Önce araçlardan inen HAVAŞ personeli daha sonra güvenlik yetkililerinin uyarısı ile tekrar araçlara alındı. Son derece sakin ve oldukça neşeli oldukları gözlenen HAVAŞ personeli araçlarla içeri alındı.

Kontrole gelen HAVAŞ personeli basın mensupları ile röpörtaj yapmak istemedi. Burada yapılacak testlerle personelin vücutlarında "Polonyum 210" maddesi olup olmadığı kontrol edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious