Radyo dalgalarıyla selülite son!

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Zamanı ve yaşlanmayı durdurmak mümkün değil. Ancak her geçen gün geliştirilen yeni medikal estetik yöntemlerle; daha güzel ve sağlıklı görünebilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Radyo dalgalarının derialtı yapılara ulaşması; bu bölgedeki su moleküllerini harekete geçirerek, mekanik bir sürtünme etkisi sonucunda bölgesel bir ısıya yol açıyor. Bu yüksek ve derin ısının etkisiyle, kollajen liflerinin doğal yapıları bozuluyor, bir tür kontrollü ısı hasarı oluşturmak suretiyle dokunun kendini onarması ve yenilemesi tetiklenmiş oluyor. Tedavi lokal yağlanma ve selülit derecesine göre; radyo frekans haftada bir veya iki kez olmak üzere toplam 6-8 ya da 10 seans olarak planlanıyor. Ülkemizde bu yöntemin ilk uygulayıcılarından olan Estetica Medica Güzellik Merkezi'nde ocak ayından beri selülit ve lokal yağlanmaya karşı başarılı sonuçlar elde ediliyor.

DAHA BAŞARILI
Dr. Ali Kerim Diler'e göre radyofrekans uygulaması diğer yöntemlere göre çok daha başarılı sonuç verdiğini söylüyor. İşlemin süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 ile 40 dakika arasında değişebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious