Radyo televizyon ödülleri açıklandı

Radyo televizyon ödülleri açıklandı.12809
  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinin (RTGD), 2006 yılı “29. Radyo Televizyon Oskar Ödüllerini” alanlar açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Macit, ödül alanların 25 kişiden oluşan bir jüri tarafından, binlerce program arasından seçildiğini bildirdi. Macit, ödüllerin 22 Şubat Perşembe günü Ankara'da düzenlenecek törenle sahiplerine verileceğini kaydetti.

Macit'in verdiği bilgiye göre, “Televizyon Oskarları” kapsamında, ATV'de yayınlanan “Avrupa Yakası” dizisinin oyuncuları Engin Günaydın ve Peker Açıkalın ile Kanal D'de yayınlanan “Binbir Gece” dizisinin oyuncusu Bergüzar Korel, RTGD'nin “TV Yıldızı” ödülünü kazandı.

“Mehmet Ali Birand'la Kanal D Ana Haber”, “Ana haber” dalında, farklı bir haber kuşağı deneyen “Mesut Yar'la Uyan Türkiye-Star TV” “Sabah Programı” dalında ödüle layık görüldü.

Yılın spor programı, TRT'de Erdoğan Arıkan'ın sunduğu “Stadyum”, ekonomi programı Yiğit Bulut'un CNNTÜRK'te sunduğu “Finans Analiz”, magazin programı ise Kanal D'de Şenay Düdek ve Müge Anlı'nın hazırlayıp sunduğu “Dobra Dobra” ve Show TV'de yayınlanan “Uçan Kuş” seçildi.

Ödüle değer bulunan 2006 yılının diğer programları ve yayınlandıkları televizyon kanalları şöyle:

“Haber-Tartışma: Can Dündar'ın hazırladığı “Neden” (NTV)

Gece Bülteni: Gökmen Karadağ'ın sunduğu “Haber Aktif” (TV 8)

Müzik-Eğlence: Funda arar ve Kıraç'ın sunduğu “Gölgeler” (TRT)

Haber-Yaşam: Cüneyt Özdemir'le Soner Yalçın'ın hazırlayıp sunduğu “5N 1K” (CNNTÜRK)

Talk Show: Beyazıt Öztürk ve Kadir Çöpdemir'in sunduğu “Biri Bana Anlatsın” (NTV)

Yarışma: Oktay Kaynarca'nın sunduğu “Hadi Anlat Bakalım” (TGRT)

Kültür-Sanat: Doğan Hızlan ve İhsan Yılmaz'ın hazırladığı “Karalama Defteri” (CNNTÜRK)

Haber-Aktüel: Nevzat Bingöl'ün hazırlayıp sunduğu “Duyan Var Mı?” (SKYTÜRK), Cevdet Cantürk'ün sunduğu “Haber Anadolu” (TRT 2), Bekir Develi ve Onur Sakar'ın sunduğu “Yola Düşenler” (STV)

Belgesel: Kerime Şenyücel'in hazırladığı “Osmanoğlu'nun Sürgünü” ile “Dev Kanatlar” (TRT)

Eğitim Programı: “Yaşasın Okulumuz” (Show TV)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Programı: “Ali Tezel'le Çalışma Hayatı” (Kanaltürk)

Apolitik: “Metin Özkan'la Siyaset Dışı” (SKYTÜRK)

Öğlen Kuşağı: Oktay Aymelek'in sunduğu “Yeşil Elma” (STV)

Hafta Sonu Haberleri: Hülya Seloni'nin sunduğu “Hafta Sonu Haberleri” (Kanal 7)

“ÖZEL ÖDÜLLER”

RTGD'nin ayrıca, “TV Oskarları” çerçevesinde bazı dallarda verdiği özel ödüllerin sahipleri de belirlendi.

Buna göre, Ergun Babahan ve Yılmaz Özdil'in ATV'de hazırlayıp sunduğu “Son Baskı”, Habertürk'te yayınlanan “Melih Meriç'le Basın Kulübü” ve Kral TV ödül almaya hak kazandı.

“Köprü-Star TV”, “Sıla-ATV”, “Acı Hayat-Show TV”, “Arka Sokaklar-Kanal D” ve “Kınalı Kuzular-TRT”, yerli televizyon dizileri olarak ödüle layık görüldü.

Cengiz Polatkan Ödülü'ne Banu Güven “24 Saat” (NTV), Yavuz Gökmen Ödülü'ne ise Hürriyet Gazetesi muhabiri Umut Erdem “Ali Baba'da Aryalı Reklam” haberiyle ödüle layık bulundu. SES TV ise yılın yerel kanalı seçildi.
Uluslararası Dostluk ve Barış Ödülü'ne ise “23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği” ile TRT'ye layık görüldü.

“RADYO OSKARLARI”

“Radyo Oskarları” dalında ise ulusal yayın yapan TRT FM, yerli müzik yayını yapan Kral FM, yabancı müzik yayını yapan Power FM, spor radyosu Lig Radyo ödül almaya hak kazandı.

RTGD Genç İletişimciler Ödülü'nü almaya ise Radyo İlef ve Radyo Gazi FM seçildi.

Radyo programcıları arasında ise “Dj Hakan Gündüz (Radyo D)”, “Rıza Esendemir-Arıza (Best FM)”, “Matrax-Zeki Kayhan Coşkun (Alem FM)”, “Michael Kuyucu-Michael Show (Süper FM)”, “Füsun Alkan-Gönül Dostu Füsun (Süper FM)”, ”Raşit'le Muhabbet (Aşk FM)” ve “Şebnem Savaşçı (TRT)” ödül kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious