Rafet El Roman çocuklarını istiyor

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Rafet El Roman Su Elnur ile Şevval Nur'un velayet haklarının kendisinden alınmasını gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ayrıldığı eşi Tuğba Altıntop ve avukatı tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada iki kızının velayetinin elinden alınacağı yolunda söylentiler çıktığını hatırlatan Rafet El Roman, "Kadıköy İkinci Aile Mahkemesi'nde görevli hakimin bu yönde karar verdiği söyleniyor. Ancak Türkiye uluslararası anlaşmalarda imzası bulunan bir ülke. Buna göre Reşit Olmayanları Koruma Anlaşması'nın 1. maddesince çocukların kaldığı devlet mahkemeleri karar vermeye tek yetkili mercilerdir. Türkiye'deki bu son mahkeme kararı sonrası olayı bir üst mahkemeye götüreceğim" dedi.

Kızları 1 Temmuz 1997 doğumlu Su Elnur ile 23 Kasım 1999 doğumlu Şevval Nur'un velayetini alırken maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunduğunu hatırlatan Rafet El Roman, "Mahkeme boşandırmayla birlikte çocukların velayet hakkını babaya, yani bana devretmiştir. Çocukların Almanya'da bulunan babalarının yanında kalmasına karar vermiştir. Bu kararın verildiği tarihten itibaren çocukların velayeti ile ilgili tek yetkili mahkeme Almanya'daki Dieburg Aile Mahkemesi'dir" diye konuştu.

RAFET EL ROMAN: "HAKİM DUYGUSAL DAVRANMIŞ"

Ayrıldığı eşi Tuğba Altıntop tarafından Kadıköy İkinci Aile Mahkemesi'nde yeniden açılan velayet davası sırasında hakimin duygusal davrandığını belirten Rafet El Roman şöyle konuştu:

"Hakim önündeki yazılı metinleri görünce çılgına dönmüş. Benim avukatımı dışarı atmak istemiş. Oysa hakimin önüne gelen yazılı metindeki kararları da daha önce bir mahkeme vermişti. Yapılan incelemeler gösterecekki, çocukların şuan benden alınıp anneye verilmesini gerektirecek hiç bir neden yok. Çocukların ikametleri doğduklarından beri Almanya'da. Uluslararası anlaşmalar bu tür davalarda çocukların altı aydan fazla yaşadığı yere bakıyor. Ben velayet hakkımı aldıktan sonra mahkemenin verdiği bütün kararlara uydum. Kadıköy İkinci Aile Mahkemesi'nin kararını bir üst mahkemeye götüreceğim. O zaman hakimin yaptığı hata ortaya çıkacak."

RAFET EL ROMAN: "TUĞBA KENDİSİNE YAZIK ETMESİN"

Ayrıldığı eşine bütün yaşanan olaylara rağmen saygısı bulunduğunu söyleyen Rafet El Roman, "Ancak kızlarımızı bahane edip medya önünde reklam yapmasın. Bu kendisine hiç yakışmıyor. Son gelişmeleri Tuğba ve avukatının reklam kampanyaları olarak görüyorum. Ellerinde kesinleşmiş bir karar yok. Adeta şov yapıyorlar. Tuğba bu tür davranışları ile kendine zarar veriyor" dedi.

Gönül Yarası adlı yeni albümünden başarı beklediğini kaydeden Rafet El Roman, "Ne zaman müzik adına güzel birşeyler yapmak istesem önüme ayrıldığım eşim tarafından problemler çıkarılıyor. Ağız tadıyla bir çalışma yapıp, bunun karşılığını göremiyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious