Raftingcilerin botu devrildi: 1 ölü

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Erzurum'un İspir İlçesi'nde Çoruh Nehri'nde rafting yaparken alabora olup devrilen botta bulunan İspir Orman İşletme Şefi Yusuf Emre Can yaşamını yitirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kazada İlçe Emniyet Müdürü Mesut Şahin ise ağır yaralandı. Bottaki 5 kişi ise kendi imkanlarıyla hafif yaralı olarak kurtuldu.
Erzurum'un İspir İlçesi'nde Polis Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler sona erdikten sonra aralarında İlçe Emniyet Müdürü Mesut Şahin'le birlikte çeşitli meslek gruplarında çalışan 7 kişi, havanın da güneşli olmasından yararlanarak rafting yapmaya karar verdi. Saat 16.00 sıralarında Çoruh Nehri kıyısına gelen Mesut Şahin, İspir Orman İşletme Şefi Yusuf Emre Can, polis memuru Ramazan Bibi ile Yavuz Gültekin, Ali Yalçın, Muhammet Öztürk ve Onur Gültekin bota binerek açıldı. Azgın sularda kürek çekerek ilerleyen ekibin bulunduğu bot, alabora oldu.
Botun devrilmesi ile birlikte nehirde can pazarı yaşandı. Azgın sularda sürüklenmeye başlayan gruptan İspir Orman İşletme Şefi 27 yaşındaki Yusuf Emre Can yaşamını yitirdi, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Şahin ise başını kayalıklara çarparak yaralandı. Diğer 5 kişi ise kendi imkanlarıyla kurtulmayı başardı. Aırı derecede su yuttuğu da anlaşılan Emniyet Müdürü Şahin, Erzurum Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Şahin'in hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi. Kaza ilçede büyük üzüntü yarattı.

EMNİYET MÜDÜRÜ ÇOLAK: ETKİNLİK DEĞİL
Kaza sonrası Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Çolak, Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'ne gelerek Şahin'i ziyaret etti, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kaza ile ilgili açıklama yapan Emniyet Müdürü Çolak, “Rafting sporunu şahıslar keyfi olarak yapmışlardır. Olayın Polis Haftası etkinliğiyle bir ilgisi yok. Yaşanan olayda İspir İlçesi Orman İşletme Şefi yaşamını yitirmiş, İlçe Emniyet Müdürü boynundan yaralanmıştır. Botta bulunan Polis memuru Ramazan Bibi, vatandaşlardan Yavuz Gültekin, Ali Yalçın, Muhammet Öztürk ve Onur Gültekin ise kendi imkanları ile kurtulmuş ve sağlık durumları iyi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious