Rahibe saldırı planlayan, hem kundakçı hem de firari

Rahibe saldırı planlayan, hem kundakçı hem de firari.7741
  • Giriş : 31.12.2007 / 15:17:00

M.T, asker firarisi olduğu gerekçesiyle Antalya Merkez Komutanlığına teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'nın Alanya ilçesinde 5 otomobili kundaklama olayına karıştığı iddiasıyla aranan ve Antalya'daki Türk rahibe saldırı planladığı bildirilen M.T, asker firarisi olduğu gerekçesiyle Antalya Merkez Komutanlığına teslim edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda bir evde yakalanan 22 yaşındaki M.T'nin emniyetteki sorgusu tamamlandı. Sorgulamanın ardından Antalya Adliyesine getirilen zanlı, asker firarisi olduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla Antalya Merkez Komutanlığına teslim edildi. 

Antalya'nın Alanya ilçesinde iki ay önce 5 aracı kundaklama suçundan aranan M.T'nin Antalya'da bir evde kaldığını belirleyen polis, M.T'yi takibe aldı. M.T'nin Antalya'daki kilisenin rahibi Ramazan Arkan'a yönelik bir saldırı hazırlığında olduğu duyumunu alan polis, şüpheliyi gözaltına aldı.

Antalya'daki Aziz Pavlus Kilisesi çevresinde dolaştığı, kilise ve rahip hakkında bilgi topladığı belirtilen M.T'nin avukat huzurundaki sorgusunda, Alanya'da 5 otomobili kundakladığını, son bir hafta içinde birkaç kez kiliseye gittiği ve Türk gençlerini etkilediği gerekçesiyle kilisenin Türk rahibini öldürmeyi planladığını söylediği öğrenildi.

M.T'nin ifadesinde bir televizyon dizisinin misyonerleri anlatan bölümününden etkilendiğini ileri sürdüğü belirtildi.

M.T'nin evinde yapılan aramada silah bulunamadığı, ancak zanlının bir arkadaşından silah istediğinin öğrenildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious