Rahibi bıçakladılar! (Derleme)

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Samsun'da İtalyan kilisesinin Fransız uyruklu rahibi şizofreni hastası bir kişi tarafından bıçaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, uzun yıllardan bu yana Samsun'un Ulugazi Mahallesi'ndeki İtalyan Katolik Kilisesi'nde görev yapan Brunissen, Kale Mahallesi'nde bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Kalçasından yaralanan İtalyan rahip, Anadolu Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Samsun'daki İtalyan Katolik Kilisesi'nin rahibi Pierre Brunissen'e bıçaklı saldırıyı, çevresinde dengesiz hareketleriyle tanınan ve ip, kumaş gibi maddeleri yeme alışkanlığı bulunan Atilla Nuran (47) isimli şahsın gerçekleştirdiği belirtildi. Zanlı Nuran, Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerince gözaltına alındı.

Ulugazi Mahallesi'ndeki İtalyan Katolik Kilisesi'nde görev yapan Pierre Brunissen'e bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan kişinin, çevresinde dengesiz hareketleriyle tanınan Atilla Nuran (47) olduğu belirlendi. ''Şizofren'' raporu olduğu bildirilen zanlının, daha önce rahip Brunissen hakkında Hıristiyanlık propagandası yaptığı iddiasıyla şikayette bulunduğu öğrenildi.

Psikolojik rahatsızlığı nedeniyle 24 yıldır yün, orlon ve kadife parçaları yiyen Samsunlu Atilla Nuran'ın, çeyizini yediği gerekçesiyle eşi tarafından terk edildiği, battaniye yediği için de patronu tarafından kovulduğu belirtildi. İstasyon Mahallesi'nde babası İsmail Nuran ile birlikte oturan Atilla Nuran (47)'ın, hastalığından kurtulmak için birçok kez tedavi gördüğü öğrenildi.

Rahip Brunissen'e yapılan saldırıyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious