Rahibi bıçaklayana 'imam' tavsiyesi

Rahibi bıçaklayana 'imam' tavsiyesi.8974
  • Giriş : 18.12.2007 / 21:00:00
  • Güncelleme : 18.12.2007 / 21:03:37

Ayinin ardından rahibi bıçaklayan çocuk sığınmak için nereyi seçti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Bayraklı Semti'ndeki Saint Antuan Kilisesi'nde yapılan ayinin ardından Rahip Adriano Franchini'yi bıçaklayıp yaralayan 19 yaşındaki R.B'nin sorgusu sürerken, ilginç bir gelişme ortaya çıktı.

R.B'nin, Rahip Franchini'yi bıçaklamasının ardından aynı semtteki bir camiye gittiği ortaya çıktı.

R.B'nin cami imamı Ali Sakar'a, "Ben bir rahibi bıçakladım. Çok büyük bir günah işledim. Nasıl kendimi affettirebilirim" dedikten sonra polise teslim olduğu öğrenildi.

Geçen pazar günü meydana gelen olayın ardından, gözaltında tutulduğu İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusuna devam edilen R.B'nin özel yaşamı tüm detayıyla mercek altına alınırken, olay günü yaşadıkları da ortaya çıkmaya başladı.

B'nin Rahip Franchini'yi bıçaklamasının ardından eli kanlı şekilde yürüyerek aynı semtteki Altıntepe Camisi'ne gittiği öğrenildi.

Öğlen namazının ardından, yaklaşan Kurban Bayramı'yla ilgili cemaate bilgiler veren caminin İmamı Ali Sakar'ın yanına giden R.B'nin "Ben bir rahibi bıçakladım. Çok büyük bir günah işledim. Nasıl kendimi affettirebilirim?" dediği ortaya çıktı.

İmamın bir süre sakinleştirmesinin ardından camideki odasına aldığı B'nin, Sakar'ın, "Gerçekten çok büyük günah işlemişsin. Gidip polise teslim olmalısın" telkininden sonra ayrıldığı ve karakola giderken polisler tarafından teslim alındığı belirlendi.

Devlet memuru olduğu gerekçesini gösterip detaylı açıklama yapmaktan kaçınan imam Ali Sakar, "Öğlen namazının ardından cemaatle konuşurken, daha sonradan durumunu öğrendiğim R.B, yanıma geldi. Panik halindeydi. Anlattıklarımı duyunca ben de şok oldum. Bir süre sakinleştirdim. Ama panik halde yanımdan ayrıldı, ben de polise haber verdim" dedi.

Rahibe bıçaklı saldırı

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bayraklı semtindeki Saint Antuan Kilisesi'nde dün ayine katılan bir kişi, ayini yöneten Meryemana Kilisesi rahiplerinden Adriano Francini'yi kilise koridorunda karnından bıçakla yaralamıştı.

Olaydan sonra kiliseden kaçan ve eşkali belirlenen zanlı R.B. Çay mahallesi karakolu yakınında görevli polisler tarafından şüphe üzerine yakalanmış ve rahibi bıçakladığı belirlenerek, gözaltına alınmıştı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious