Rahip davası, 5 dakika sürdü

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Rahip Santoro’yu öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 16 yaşındaki O.A., bugün dördüncü kez hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

O.A. bugün saat 09.00 sıralarında cezaevi aracı ile getirildiği Trabzon Adliyesi'ne, yoğun güvenlik önlemleri altında alındı. Sanığın babası Hikmet A., annesi Nazmiye A. ve ağabeyi Alparslan A. ile yakınları da adliyeye geldi. Saat 11.03’de başlayan ve sadece babası Hikmet A. ile avukat Mahya Usta’nın girdiği duruşma sadece 5 dakika sürdü. Olayın tanıklarından olan ve Samsun’da bulunan Gürkan Kılıç’ın talimatla alınan ifadesinin mahkemeye ulaştığı, diğer tanık Mehmet Turan’ın ise polis tarafından bulunamadığı kayda geçti. Duruşma 11 Ağustos’a ertelendi. O.A.’nın geçen ay başladığı orucu hala sürdürdüğü kaydedildi.

‘Tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, ‘ruhsatsız silah taşımaktan’ 1 yıl ve ‘genel güvenliği kasten tehlikeye düşürmek’ suçundan da 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanan O.A.’ya, suçlu görülmesi halinde yaşının küçüklüğü nedeniyle ceza indirimi uygulanacak.

AĞABEYİ DE HAKİM KARŞISINDA

Bu arada, olayda kullanılan Glock marka silahın kendisine ait olduğunu kabul eden O.A.’nın ağabeyi Alparslan A. de, hakkında 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Bu duruşma da 18 Ağustos’a ertelendi.

RAHİP 5 ŞUBAT'TA ÖLDÜRÜLDÜ

Trabzon Sancta Maria İtalyan Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santoro, 5 Şubat 2006 günü günü ayin sırasında dua ederken, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmiş, olaydan 3 gün sonra yakalanan zanlı O.A. çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious