Rahip Francini bıçaklandı, saldırıda yine çocuk kullanıldı

  • Giriş : 16.12.2007 / 19:16:00

Ayin için Saint Antuan Kilisesi'ne gelen rahip Francini 19 yaşındaki bir çocuk tarafından bıçaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'de bir kilisenin rahibi, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı. Karşıyaka İlçesi Bayraklı semtindeki Saint Antuan Kilisesi'ne ayine giden Adriano Francini (65), kilisede bir kişinin saldırısına uğradı. Karnından yaralanan Rahip Francini, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Rahibi bıçaklayan zanlı R.B. kısa sürede yakalandı.

HRİSTİYAN OLMAK İSTEDİ

Francini'yi yaralayan 19 yaşındaki zanlı R.B, suç aleti bıçakla yakalandıktan sonra Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulandı. Zanlı R.B'nin Hristiyanlık hakkında bilgi almak amacıyla Balıkesir'den İzmir'e geldiğini, katıldığı ayin sonrasında bir anda sinirlenerek rahibi bıçakladığını söylediği öğrenildi. Zanlının Balıkesir'de inşaat işçisi olduğunu ve babasının tarlasında çalıştığını, merakından internette kiliselerle ilgili araştırma yaptığını ve İzmir'deki Saint Antuan Kilisesi'ni telefonla aradığını anlattığı belirtildi.

Zanlının, kilise görevlilerinin daveti üzerine İzmir'e gelerek ayini izlediğini, daha sonra koridorda kendisini uğurlayan rahip Adriano Francini'nin konuşmalarına sinirlenerek bir anda bıçakladığını ve kaçtığını söylediği kaydedildi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren rahip Francini'nin de Hristiyanlık hakkında bilgi almak isteyen zanlı ile 15 dakika görüştüğünü ve daha sonra ayini izleyebileceğini söylediğini anlattığı bildirildi.

Rahip Francini, ayini takip eden R.B'yi koridorda uğurlarken, Hristiyanlığa geçmenin kolay olmadığını, bazı şartları yerine getirmesi gerektiğini anlattığını, bu sırada zanlının bir anda sinirlenip karnına yumruk atarak kaçtığını, daha sonra arkadaşlarının karnındaki kanamayı fark etmesiyle bıçaklandığını anladığını söylediği öğrenildi. Olaydan sonra kısa süre içinde eşkalı belirlenen R.B'nin Çay Mahallesi Karakolu yakınında, karakolda görevli polisler tarafından şüphe üzerine yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious