Rahipler albüm çıkaracak

Rahipler albüm çıkaracak.9440
  • Giriş : 31.03.2008 / 08:38:00

Avusturya'da 12'inci yüzyıldan kalma bir manastırdan 15 rahip Amy Winehouse ve Eminem gibi pop yıldızlarının plak şirketi Universal Music ile anlaşma imzaladı. Hem de sadece bir e-mail aracaılığıyla.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rahipler, Londra'dan bir arkadaşlarının Viyana ormanlarındaki Kutsal Haç Cistercian manastırı rahiplerine, Universal'ın Gregoryen ilahileri söyleyen grup aradığını söylemiş. E-mail ile Universal'e web sitelerinin linkini ve Youtube'daki videolarını yollayan rahipler ümitli olmamalarına rağmen plak şirketiyle anlaşmayı başardı.

Universal yöneticisi Tom Lewis, batı müziğinin kökeni 4'üncü yüzyıla dayanan en eski formlarından olan Gregoryen ilahilerine karşı yükselen bir ilgi olduğunu farkettiklerini söyledi. Sebese çok satan bilgisayar oyunu Halo'nun müziklerinde ilahilerin de bulunması.

Şubatta dini yayınlara ilan veren Universal'a dünyanın her yerinden rahip, rahibe, akademisyen ve amatör koro üyelerinin yanında bir pop grubu bile başvurmuş. Şirket yetkilileri 'Kutsal Haç' rahiplerinin daha sakinleştirici ve etkileyici bir müzik yaptıklarını söylüyor.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious