Rahşan Ecevit: Bülent'in mezarını taşıtacağım

  • Giriş : 09.09.2007 / 22:08:00

6 Kasım 2006'da vefat eden Bülent Ecevit'in, devlet mezarlığına mı, yoksa aile mezarlığına mı defnedileceği tartışılmış, Rahşan Ecevit, devlet mezarlığına karar vermişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak hep "bir aile mezarlığı" fikri canlı tutuldu. Şimdi Rahşan Ecevit, o kararı hayata geçirmek için çalışıyor.

Oran Sitesi'ndeki çalışma evinde eşinin 60 yıllık arşivini yeniden düzenlemekle vakit geçiren Rahşan Ecevit, bir yanda da aile mezarlığı için yer arıyor. Rahşan Ecevit, Sabah Gazetesi'nden Ecevit Kılıç'a verdiği röportajda "Bülent'i devlet mezarlığından aile mezarlığına taşıyacağım. 60 yıl birlikte yaşadık, öldükten sonra ayrı mı olacağım" dedi.

"Eşinizin naaşının Devlet Mezarlığı'na defnedilmesine gönülsüz müydünüz?" sorusuna "Benim için beklenmedik bir durumdu. Gayet tabii bir yere gömülmesi de gerekiyordu. Bir devlet adamı gibi Devlet Mezarlığı'na gömüldü. Ama bizim de her aile gibi bir aile mezarlığımız olacak ileride. Bülent'i de aile mezarlığına koyacağız" şeklinde yanıtlayan Rahşan Ecevit, "60 yıl eşimle birlikte yaşamışım, öldükten sonra o bir yerde ben bir yerde mi olacağız! Aile mezarlığı için çalışmalara başladım. Bir, iki yer beğendim. Ama hangisi olacağına karar vermedim." dedi.

Eşinin yokluğu ile ilgili fazla konuşmak istemeyen Rahşan Ecevit'in dudaklarından dökülen şu cümle hislerini anlatmaya yetiyordu: "Bülent'siz günler zor geçiyor. Zaman geçtikçe de ağırlaşıyor. Bu konuda daha fazla şey söylemesem!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious