Rahşan Ecevit: CHP ve DSP birleşmeli

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Rahşan Ecevit, ''CHP ve DSP'nin güç birliği demek, TBMM'de bu iki partinin birlikte hareket etmeleri demektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP'nin kurucu genel başkanı Rahşan Ecevit, CHP ve DSP'in güç birliğinin mutlaka sağlanması gerektiğini ifade ederek, ''CHP ve DSP'nin güç birliği demek, TBMM'de bu iki partinin birlikte hareket etmeleri demektir'' dedi.

Rahşan Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, eşi Bülent Ecevit'in rahatsızlanmadan kısa bir süre önce, Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu tehditlerden ancak güçbirliği oluşturularak kurtulabileceği fikrini gündeme getirdiğine dikkati çekti. Rahşan Ecevit, açıklamasında şunları kaydetti:

''CHP ve DSP'nin güç birliği demek, TBMM'de bu iki partinin birlikte hareket etmeleri demektir. Gerek komisyonlarda, gerekse genel kurulda çalışmalarını iki ayrı grup olarak fikir birliği içinde yürütmeleri, parlamentoda sol kanadın etkisini ikiye katlar. Türkiye'de her zaman var olan ama eyleme geçmek için fırsat kollayan irticanın ve bölücülüğün de yolunu keser.

Ayrıca, bu sayede ülkemiz Avrupa Birliğinin ve Amerika'nın dayatmalarından kurtulur ve nüfusumuzun yarısına yakınını oluşturan işçilerimiz, çiftçilerimiz ve köylülerimiz rahat nefes alabilirler. Bu güç birliği Türkiye'yi bir çok konuda rahatlatacaktır.

Parti ya da şahısları ilgilendirebilecek çıkarlar üzerinde durmak, tartışmak, dayatmalarda bulunmak ve en önemlisi bu işi geciktirmek, Türkiye'nin geleceğini tehlikeye atar. Güç birliğinin sağlanması için halkımızın meydanlara taşıdığı kararlılığı takdir ve şükranla karşılıyorum. Bu düşüncelerimizi CHP ve DSP liderlerine de ulaştıracağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious