Rahşan Ecevit iki isime karşı çıktı!

Rahşan Ecevit iki isime karşı çıktı!.10504
  • Giriş : 15.05.2009 / 21:34:00

Rahşan Ecevit, DSP’yi Ecevit çizgisinden uzaklaştıran ve partiyi renksizleştiren her iki ismin de partiye uygun değil.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


DSP'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, Zeki Sezer ile Masum Türker'in DSP'nin 17 Mayıs'ta yapılacak Olağanüstü Kongresi'nde genel başkanlığa aday olmalarının diğer adaylara göre şanslı; ancak partiye uygun olmadıklarını söyledi.

Rahşan Ecevit yaptığı yazılı açıklamada; DSP'nin 17 Mayıs Pazar günü yapılacak olağanüstü kongresinin aceleye getirildiğini vurguladı.
Ecevit, bu kurultayda sadece genel başkanı seçiminin yapılacağını, parti meclisi üyelerinin seçiminin yapılmamasının büyük eksiklik olacağını ifade etti.

Rahşan Ecevit, genel başkanlığa aday olan eski Genel Başkan Zeki Sezer ile diğer adaylardan Masum Türker'in adaylığı içinde şunları söyledi:
“Daha önceki yönetimde birlikte görev yapan sayın Zeki Sezer ve sayın Masum Türker'in örgütle uzun süredir temasta oldukları için diğer adaylara göre daha şanslı oldukları söyleniyor.

Oysa DSP'yi Ecevit çizgisinden uzaklaştıran ve partiyi renksizleştiren her iki ismin de partimize bir kazanç sağlamayacağı ve halkımızda bir umut oluşturmayacağını düşünüyorum. Türkiye'nin sıkıntılar ve kuşkularla boğuştuğu halkımızın büyük bir arayış içerisinde olduğu bu dönemde partimizin köklü bir yenilenme, değişim ve açılım gerçekleştirmesi gerekmektedir.”

Ecevit, bu değişimin aceleye getirilen bu kurultayda olmasa da kısa süre sonra yapılacak olan olağan kurultayda hayata geçmesini umduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*