Rahşan Ecevit'i öfkelendiren karar!

Rahşan Ecevit'i öfkelendiren karar!.9452
  • Giriş : 02.04.2009 / 19:36:00
  • Güncelleme : 02.04.2009 / 20:50:58

DSP'de alınan şok karar, Rahşan Ecevit'i çok öfkelendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP'de 5 milletvekilinin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevkedilmesi ortalığı çok fena karıştırdı. En sert tepki de Rahşan Ecevit'den geldi...

Rahşan Ecevit, DSP lideri Zeki Sezer'e çok sert tepki gösterdi. Rahşan Ecevit yaptığı açıklamada, "Başarısızlıkları örtmek için böyle bir yola gitmiş olabilirler. Yanlış bir hareket. Bunlarla hesaplaşacağız. Bu partiyi Ecevitsizleştirme hareketidir. Bizleri atmakla Bülent Ecevit'ten kurtulacaklarını sanıyorlar. Böyle bir şey mümkün değil" dedi.

DSP'de yaşananlar Habertürk'te tartışıldı. Programa telefonla katılan konukların söyledikleri şöyle;

DSP Ankara Milletvekili Doç. Dr. Mücahit Pehlivan

Yerel seçimlerin ardından bir hesaplaşma söz konusuyda. Bunun üzerini örtmek için böyle bir girişim yapılmış olabilir ancak ben resmi olarak birşey duymadım. Parti içi muhalefeti gerçekleştiriyoruz az önce saydığım nedeniyle. Biz çünkü Ecevit hareketi yapıyoruz, partinin Ecevitleştirildiğini düşünüyoruz. Peki partinin onursal genel başkanı Rahşan Hanımı da mı ihrac edecekler. Buna güçleri yetmez ancak büyük bir problem olacağını düşünmüyorum.

DSP'de lider değişimi olabilir mi?

Bizim lider konusunda bir dayatmamız, üstü olarak düşünülmüş olan bir liderimiz yok. Biz lider için bir mücadele vermiyoruz. Sadece bu ekibin düşüncelerini uygun bulmuyoruz.

DSP Genel Sekreteri ve Eski Milletvikili Hasan Aydın

İçimizde gözüken bazı arkadaşların yaratmaya çalıştığı bir sorun var. Bazı arkadaşlarımız bunu dile getirebilirler ancak bunun bir yöntemi vardır. Demokratik Partili olduğunuzu söylüyorsunuz ancak seçim sürecinde başka bir partinin seçim otobüsüne çıkıyorsunuz ve adayınız varken başka bir adaya oy istiyorsunuz. Bunun ahlaki olduğunu söyleyebilmek mümkün değildir.

Siz bazı şeyleri beğenmiyor olabilirsiniz ancak bunu gündeme getirecibeleciğiniç kurumlar işlevler vardır. Demokratik Sol Parti, Türkiye'nin en demokratik partisidir. Siz böyle bir partide sorunları dile getirmek istiyorsanız bunu rahatlıkla gündeme getirebilirsiniz.

DSP Milletvikili Recai Birgün

Açıkçası olaya sadece CHP'yi destekliyor olarak açıklamak mümkün değildir. Açıkçası bu tebligat bana henüz gelmediği için net olarakta bilmiyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*