Rahşan Ecevit'i sağcılar kuşattı

Rahşan Ecevit'i sağcılar kuşattı.11205
  • Giriş : 10.06.2009 / 21:46:00

DSP Genel Başkanı Masum Türker Rahşan Ecevit'in kuşatıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit'in yaptığı açıaklamaları kendisinin yazdığından şüphe duyduğunu söyledi, "Rahşan Hanım kuşatılmış durumda" dedi.

Türker, gazetecilerin, "Rahşan Ecevit yeni bir parti kurabileceğinin sinyalini verdi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine şunları söyledi: "Rahşan Hanım kuşatılmış durumda. Şu anda görüşmek istesek, doğrudan doğruya diyalog kurma imkanı yok. Hatta yayınlanan bazı haberlerdeki açıklamaları bile kendisinin yazıp yazmadığı konusunda bazen şüpheye düşüyorum. Çünkü bir iki açıklamasında partimizde yer almayan Yönetim Kurulu kavramını kullanmış, ki bu sağ partilerde olur. Bizim partimizdeki yönetimin adı, Başkanlık Kurulu'dur. Rahşan Hanım tüzüğümüzü yıllarca uygulamıştır."

Türker, "Rahşan Hanım'la bir konuşmanız oldu mu" sorusunu yanıtlarken de, "Hayır bir konuşma olmadı. Zaten Rahşan Hanım'ı istifaya getiren olgu, bizim görüşme yapma noktasına geldiğimiz günlerde gerçekleşti. Yeni bir parti kurma meselesine gelince. Herkes yeni bir parti kurabilir. Rahşan Hanım'ın da böyle bir düşüncesi varsa bir şey diyemem" diye konuştu.

Etkimiz altında kaldı
Rahşan Ecevit'in açıklamalarında yer alan 'alternatif oluşturmada birlik' sözüne de dikkat çeken Türker, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bizi yönetim olarak sevindiren bir şey var. O da hem kurultayda delegeden yetki isterken kullandığımız, hem de seçildiğimiz günden beri kullandığımız bir sözü Rahşan Hanım'ın almış olmasıdır. Biz 'muhalefete değil, iktidara talibiz' demiştik ve bu nedenle partimizi halkla bütünleştirmek, halka açmak adına herkese davetiye çıkartmıştık. Ayrıca iktidara alternatif olmak için, alternatif oluşturmada birlik için çağrı yapmıştık. Şimdi Rahşan Hanım'ın da bu amaçla bir parti kurmaya çalışması etkimiz altında kaldığını gösteriyor. Bu da bizi sevindirmiştir."
Türker, Rahşan Ecevit'in her zaman partilerinde görüneceğini, çünkü kendisinin kurucu genel başkanları olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*