Rahşan Ecevit'in, 'Demir Leydi' yorumu

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan ve Demokratik Sol Parti (DSP) Onursal Başkanı Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit basında kendisine yönelik Demir Leydi yakıştırmasını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rahşan Ecevit, Ankara Or-An'daki evinde Türkiye'de yabancılara toprak satışına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Bülent Ecevit'in sağlık durumu ve solda birlik çalışmalarına ilişkin son gelişmeleri de değerlendiren Rahşan Ecevit, "Sağlık durumu kötüye gitmiyor. Ama doktorların dediğine göre zaman bakımından bir belirsizlik var. 3-5 gün mü yoksa 15 gün mü belli değil. Bu kendisine kalmış bir şey artık diyorlar. Biraz sabretmemiz ve beklememiz gerekiyor" dedi.

Bülent Ecevit'in gömülmek için evinin yakınlarında bir yeri vasiyet ettiği haberlerini değerlendiren Ecevit, o tür konularla şu an ilgilenmek istemediğini belirtti.

Bülent Ecevit'in başlattığı solda birlik girişimini devam ettirip ettirmeyeceğine ilişkin sorulara karşılık Rahşan Ecevit, o konuyu devam ettirmek için dün çalışmalara başladığını ve kendisinin de bazı görüşmelerde bulunacağını söyledi.
CHP lideri Deniz Baykal'ın 'Solda İlkeli Birlik' önerisine ilişkin soruları cevaplandıran Ecevit, "Ben işimin önerisiyle ilgileniyorum ya da planıyla ilgileniyorum" dedi.

"Baykal'la veya diğer başka kişilerle görüşecek misiniz?" sorusuna karşılık Ecevit, "Planımızı hazırlayalım görüşeceğiz" dedi.

Çalışmaların seçime yetişip yetişemeyeceğine ilişkin Rahşan Ecevit, bunun yaptığı çalışmalara ve görüşmelere bağlı olduğunu söyledi. Bu birlikteliğin DSP çatısı altında olup olmayacağı sorusunu cevaplandıran Rahşan Ecevit, "Bir bakalım. Planımızı yapalım. Ondan sonra" dedi.

Basındaki "Demir Leydi" yakıştırmasını değerlendiren Rahşan Ecevit, "Dışı nasıl görünüyor bilmiyorum ama benim içim çok yumuşaktır. Belki de fazla yumuşaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious