Rakiplerin ekmeğine yağ sürmeyin

Rakiplerin ekmeğine yağ sürmeyin.97254
  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

F.Bahçe'nin Brezilyalı hocası oyuncularıyla yaptığı toplantıda 100. yılda camianın kendilerinden iki kupayı birden istediğine dikkat çekti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zico, “Her şey bizim elimizde. Kazandığımız sürece şampiyonluk bizim. Rakiplerimizi sevindirmeyin” dedi

Lig ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluk hedefleyen F.Bahçe'de kritik maçlar öncesi teknik direktör Zico, oyuncularla yaptığı toplantıda camia ve kendi beklentilerini yinelerken, futbolcuları zorlu periyotta dikkatli olmaları konusunda uyardı. Sarı-lacivertli kulübün 100. yılında hedeflediği iki kupayı kazanmak için önlerinde kısa bir sürenin kaldığına dikkat çeken Brezilyalı hoca, “Rakiplerimizin ekmeğine yağ sürmeyin. Biz kazandığımız sürece şampiyonluk bizim. Artık her şey bizim elimizde. Çünkü biz 4 puan öndeyiz. Bu dakikadan sonra puan kayıplarına tahammülümüz yok” dedi.

BASİT HATALAR BİTSİN

“Hata yaparsanız rakiplerimizi sevindirirsiniz. Onları kesinlikle sevindirmemeliyiz” ifadelerini kullanan Brezilyalı teknik adam, “Camia ve başkanımız Aziz Yıldırım bizlerden bu tarihi yılda iki kupayı da istiyor” dedi. Zico, “Kazanırsanız şampiyonuz. Rakiplerimizin de bize yetişmelerine imkan yok” açıklamalarını yaptı. İki kulvarda da hedefe ulaşmak için oynamayan futbolcuların oynayanlara destek vermesini ve takım içindeki birlik ve beraberliğin bozulmamasını isteyen Zico, özellikle maçlarda yapılan basit hatalara dikkat çekti. Oyunculara çok basit hatalar yaptıklarını söyleyen Brezilyalı hoca, “Sahamızdan çıkarken rakibe top kaptırıyor ve o top da dönüp kalemizde gol oluyor. Artık bu tip hataları yapmamalısınız” uyarılarında bulundu.

HEDEFLERİMİZİ DÜŞÜNÜN

Maç içinde oyuncularının sürekli birbirleriyle konuşmaları gerektiğini ifade eden Zico, sözlerini şöyle sürdürdü: “Saha içinde sürekli konuşup, birbirinize yardımcı olun. Ligin sonuna yaklaştığımız bugünlerde tüm rakiplerimiz bize karşı ciddi ve arzulu bir şekilde mücadele ediyor. Her takımın kendine göre hedefleri ve puanlara ihtiyacı var.” F.Bahçe Teknik Direktörü, son olarak da sezon sonunda sözleşmesi sona erecek oyunculara, “Herkes transferini bir kenara bıraksın ve iki kupada şampiyonluğa ulaşmak için takımı adına savaşsın. Sezonu iki kupayla kapatırsak sizlerle beraberliğimiz devam eder. Transferi düşünmez, maçlara konsantre olursanız yapacağımız maçlarda istediğimiz sonuçları kolayca alırız” açıklamalarını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious