Rallicinin çarptığı gazeteci yaralandı

Rallicinin çarptığı gazeteci yaralandı.21355
  • Giriş : 14.06.2008 / 20:23:00

Dünya Ralli Şampiyonası'nın (World Rally Championship - WRC) 8'inci etabı, 5'inci Türkiye Rallisi'nin Silyon etabı sırasında üzücü bir kaza yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Red Bull Ralli Takımı pilotu Bernardo Sousa, yarışı görüntüleyen 52 yaşındaki Belçikalı Lucho Goldige çarptı. Kafa travması geçiren ve 2 ayağı birden kırılan gazeteci Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazada ağır yaralanan Belçikalı Lucho Goldig, kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde acil servisteki müdahalenin ardından ameliyata alındı. Ayaklarında kırık olduğu, kafasına ve vücuduna da darbeler aldığı belirtilen Belçikalı izleyicinin, ayağının kesilmesi ihtimalinin de bulunduğu belirtildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yaralının ameliyatının sürdüğü öğrenildi.

Kazanın ardından yarış komitesi, Silyon etabının bundan sonraki bölümünü normal etaba çevirerek, trafik kurallarına uygun şekilde normal süratte geçilmesi kararı aldı.

WRC yetkilileri, Lucho Goldig'in güvenliği olmayan bir bölgeden yarışı izlemeye çalıştığını, bu kişinin görevlilerce birkaç kez, bu bölgeden yarışı izlememesi konusunda uyarıldığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious