Ramazan ayı, yardımlaşma ayıdır

Ramazan ayı, yardımlaşma ayıdır.26296
  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2. Beyazıt Hamamı'nın restorasyonu için düzenlenen etkinliğe katılan Vali Güler, Ramazan ayında maddi durumu iyi olan herkesi, fakirlere yardım yapmaya çağırdı. Bu mübarek ayda sosyal yardımlaşma fonlarının faaliyette olacağını belirten Güler, "Tüm belediyelerimizin iftar çadırları var ve bu çadırlar herkesin hizmetine sunulacak" dedi. Ramazan ayında özel davetler yerine, halk arasında iftar çadırlarında orucunu açacağını dile getiren Güler, halkın arasında bulunacağını ve birlikte iftaını yapcağını ifade etti.

Ramazan ayında çalışmaya başlaycak Ramazan davulcularının da geleneklere ve geçmişe uygun bir şekilde çalışacağını açıklayan Güler, "Her isteyen Ramazan davulculuğu yapamayacak. Davulcular için bir düzenleme getirdik. Davulcuların kültürümüzü yansıtması çok önemli" dedi.

Ramazan davulcuları hakkında görüş bildiren Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er ise, kendilerinde eğitimli davulcuların bulunduğunu ve ihtiyaçtan fazla davulcu olduğunu dile getirdi.Davulcuların kimler olacağı ile ilgili bir soruya Er, davulcuların bu akşam belli olacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious