Ramazan davulcuları sınavla belirlendi

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sahurda vatandaşları uyandıracak davulcuları sınavla belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan ayında vatandaşları davulla sahura kaldıracak 30 kişi sınavla belirlendi. Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep'ten gelen davulcular havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda sınava alındı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Aydın Polat başkanlığında oluşan 3 kişilik komisyon karşısında davul çalma ve mani söyleme maharetlerini sergileyen 30 davulcu kıyasıya yarıştı.Sınav komisyonu eleme sonunda başarılı davulculara yetki belgesi ile boyunlarına takılmak üzere tanıtıcı kimlik kartı verdi.

Belediye Kültür Şube Müdürü Polat, sınav sonrasında elemeyi geçen davulculardan kılık kıyafetlerine, davranışlarına dikkat etmelerini isteyerek,"Kurallara uymayıp, vatandaşı huzursuz eden davulcuların yetki belgelerini iptal ederiz" diye konuştu.

8 yıldan bu yana ramazanlarda davul çalmak için Osmaniye'den Erzurum'a geldiğini belirten Hasan Hüçlü, zor bir bir elemeden sonra yetki belgesi almanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Hüçlü, sahte davulculara karşı vatandaşları ikaz ederek, "Korsan davulcular ramazan sonunda bizim yerimize dolanıp paramızı alıyorlar. Halkımız bu kişilere karşı duyarlı olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious