‘Ramazan magandası' can aldı

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

İzmir'de, Ramazan ayının gelişini kutlamak için ateş açan grubun tabancasından çıkan kurşunla iki çocuk annesi 33 yaşındaki Gülbeyaz Başsaatçi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan'ın gelişini kutlamak için, akşam ezanının ardından havaya ateş eden gruptan, kimliği belirsiz bir kişinin tabancasından çıkan kurşun, o sırada üç katlı evlerinin terasında temizlik yapan iki çocuk annesi Gülbeyaz Başsaatçi'nin başına isabet etti.

Bağyurdu Sağlık Ocağı'na ait ambulansla ağır yaralı olarak Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gülbeyaz Başsaatçi burada yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Eşinin ölüm haberini alan Kemal Başsaatçi ile yakınları hastane önünde sinir krizi geçirirdi. Gülbeyaz Başsaatçi'nin cezanesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. Genç kadını kimin öldürdüğünün belirlenmesine çalışıldığı belirtildi.

Vatandaşlar, beldede uzun yıllardır ramazan ayının gelişini kutlamak için havaya ateş edildiğini, bunun bir gelenek olarak sürdürüldüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious