Ramazan Özcan: Beşiktaş'tan teklif aldım

  • Giriş : 03.05.2008 / 11:02:00

Almanya İkinci Lig ekibi Hoffenheim'da oynayan Türk kaleci Ramazan Özcan, bir dönem Beşiktaş'tan teklif oladığını söyledi. Avusturya Ümit Milli Takımı'nda oynayan Özcan, teklif gelirse A Mili Takımı değerlendirebileceğini de ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya İkinci Futbol Ligi'nde yer alan ve 1. Lig'e (Bundesliga) çıkma mücadelesi veren 1899 Hoffenheim'in Türk kalecisi Ramazan Özcan, Türk Milli takımından teklif gelmesi durumunda bunu değerlendirebileceğini söyledi.

Ramazan, Avusturya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda 24 kez forma giydiğini, ancak A Milli Takım'da oynamadığını belirterek, ''Türk Milli Takımı'ndan teklif gelirse değerlendiririm. Şu ana kadar benimle görüşen olmadı. Teklif gelirse görüşürüm'' dedi.

Daha önce Beşiktaş'tan teklif aldığını, ancak o zamanlar Salzburg'u tercih ettiğini ifade eden Ramazan, genç bir kaleci olarak kendisini geliştirmek istediği için böyle bir tercih yaptığını kaydetti.

1899 Hoffenheim'in, belirli hedefi olan bir takım olduğunu, ligde kalan 4 karşılaşmayı da kazanmaları durumunda Bundesliga'ya çıkacaklarını belirten ''Rambo'' lakaplı genç kaleci, ''Hoffenheim, genç futbolcuların yer aldığı, gelecek için hedefi olan bir kulüp'' dedi.

Takıma girdikten sonra taraftarların sevgilisi haline gelen Ramazan, bu sevginin gösterdiği performanstan kaynaklandığını sözlerine ekledi.

1899 Hoffenheim Kulübü'yle 2011 yılına kadar sözleşme imzaladığını hatırlatan genç kaleci, daha sonrası için gelecek tekliflere bakarak kendisi için en iyi olan tercihi yapacağını kaydetti.

2008 Avrupa Şampiyonası için de bir değerlendirme yapan Ramazan, ''Türk Milli Takımı'nın şansı çok yüksek. Almanya'da Türk Milli Takımı çok konuşuluyor. Almanya'da, İspanya'da ve İngiltere'de çok kaliteli oyuncuları var. Çok şey yapabilirler'' dedi.

Ramazan, Avusturya Milli Takımı'nın da evsahibi olması sebebiyle iyi oyunlar sergileyebileceğini söyledi.

NTVSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious