Ramazan Sokağı

Ramazan Sokağı.14060
  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

İbrahim Peygamber'in makamının bulunduğu Şanlıurfa'daki Balıklıgöl bu yıl bir ilke sahne oluyor. Balıklıgöl'ün hemen kıyısına ramazan sokağı kuruluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Stant sahipleri, Ramazan ayının birici gününden itibaren satışlara başlayacak ve satışlar Ramazan Bayramı gecesine kadar devam edecek.

Balıklıgöl'ün hemen kıyısında bulunan Anfi Tiyatro Salonu'nda her gün, Ramazan ayının ruhuna uygun programlar yapılacak. Ahmet Özhan ve Eşref Ziya Terzi konseri, Hacivat Karagöz oyunları, meddahlık gösterisi ve palyaço gösterileri yapılacak olan etkinlikler arasında.

Bu arada sokağı kuran görevliler her gün onlarca kişiye açıklama yapmak zorunda kalmaktan yakınıyor. Sokaktan geçen hemen her vatandaş yapılan organizasyonun ne olduğunu soruyor. Görevlilerde yapılan çalışmayı bir bir anlatıyor.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bülent Karacan, programı Şanlıurfa Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) ve Dörtbudak Reklam ajansının birlikte organize ettiğini dile getirdi.

Balıklıgöl'de bir ilk'e imza attıklarını ifade eden proje sorumlusu Mustafa Dörtbudak, "Bizim elimizde diğer şehirlerdekinden çok daha fazla doküman var "onlar yapıyor da biz neden yapmayalım" dedik ve bu işe girdik. Mesela burada ehram işleyen bayanlar olacak, hemen girişe kuracağımız kıl çadırda nargile servisimiz olacak. Balıklıgöl'de bu ramazan bir başka olacak. Amacımız bu ancak projenin Şanlıurfa'da ilk olmasının getirdiği bazı zorluklar var. Biz bu zorlukları göğüslemeye hazırız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious