Ramazanda alışveriş uyarısı

  • Giriş : 11.09.2007 / 15:02:00

Ramazanda tüketim artıyor. Zamlar da artıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, Ramazan ayında özellikle gıda ürünlerinde artan tüketimi fırsat bilen bazı kişilerin, haksız zamlar yapabileceğini söyledi.

Nazlı, Ramazan ayında özellikle gıda ürünlerinde tüketimin arttığına işaret ederek, vatandaşların alışveriş yaparken dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.
Ramazan ayı yaklaştığında başta ekmek ve pide olmak üzere birçok temel gıda maddesine zam yapıldığını ifade eden Nazlı, bu zamların Ramazanda duygusallaşan tüketici ve artan tüketimin, vurguna ve ranta dönüştürülmesi çabası olduğunu iddia etti.

Nazlı, Ramazanın, haksızlıklar değil dayanışma ayı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

''Rahmet ve bereket ayı Ramazanda özellikle gıda ürünlerinde artan tüketimi fırsat bilen bazı fırsatçılar haksız zamlar yapabiliyor. Bizim aldığımız duyumlara göre ekmek ve pidenin zamlanacağı bilgisi gelmektedir. Özellikle ekmek ve pide konusunda Fırıncılar Odası'nın bu yıl da Ramazanda zamlı ekmek ve pide tükettirmek için girişimlere başlamayacağını umut ediyoruz. Umarım böyle olmaz ve geri adım atılır.''

Ali İhsan Nazlı, vatandaşların, alışverişlerinde karşılaşacağı sorunları Tüketiciler Birliği Kütahya Şubesi'ne iletebileceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious