Ramazan'da suçlular sanki tatile çıkıyor

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, polisin değişen ve gelişen çağa teknolojik olarak uyum sağlayamadığı için fazla çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Antalya Ticaret Borsasının Eylül ayı olağan meclis toplantısının alışında yaptığı konuşmada, 4 aydır Antalya'da görev yaptığını ve öncelikle suçun önlenmesi kapsamında vatandaşlarla diyaloğu artırmanın çabasında olduklarını belirtti.

Polisin, suçun önlenmesi, meydana gelen olaylarla ilgili faillerinin yakalanması görevlerinin yanı sıra sosyal yardım konusunda da aktif olduğunu ifade eden Arslan, Antalya'da polis teşkilatındaki personel ve araç sayısının, kentin turistik yapısı ve göçle artan nüfusuna karşın halen 600 bin nüfus baz alınarak yapılandırıldığını bildirdi.
Arslan, şunları kaydetti:

“Antalya dünya kenti ve turizmin başkenti. Polisimiz artan nüfus karşısında görevinde zorlanıyor ve zorluklarına rağmen 24 saat canla başla çalışıyor. Teknoloji çok önemli. Polis de teknolojiyi yakından takip etmek zorunda. Bir çok turistik tesis ve işletmede kamera sistemi bulunmasına karşın, şehir içinde kamera sistemi henüz kurulamadı. Değişen ve gelişen çağa teknolojik olarak henüz tam olarak uyum sağlayamadığımız için polis gereğinden fazla çalışıyor.”

Türkiye'nin AB Uyum Yasalarını altyapısını hazırlamadan uygulamaya başladığını ve bu geçiş döneminde sıkıntılar yaşadığını savunan Arslan, “Uyum yasalarını AB'den kopya çektik. Altyapımız henüz hazır değildi, ancak altyapının tamamlanması için yoğun çaba sarf ediliyor” diye konuştu.

Feyzullah Arslan, Ticaret Borsası meclis üyelerinin trafik yoğunluğu ve stadyumlara yabancı madde sokulmasıyla ilgili dile getirdikleri sorunların da polisle, vatandaşın, kurum ve kuruluşların temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin artmasıyla çözüleceğine inandığını vurguladı.

Arslan, ramazan ayında suç oranlarında azalma yaşandığını da belirterek, ”Ramazan ayı en sevdiğimiz ay. Suçlular sanki tatile çıkıyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan da sahip olunan zenginliklerin kentlerin güvenliği olmadan önem taşımayacağını belirterek, Antalya Emniyet Müdürlüğünün güvenliğin ve huzurun sağlanmasındaki çabasını takdir ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious