Rambo, ABD askerlerini üzmemek için Irak'ta film çekmemiş

Rambo, ABD askerlerini üzmemek için Irak'ta film çekmemiş.11083
  • Giriş : 18.01.2008 / 18:51:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 19:00:11

ABD'li ünlü aktör Sylvester Stallone, 'Rambo' serisinin son filminde Irak veya Afganistan yerine Burma'nın konu edilmesini "Ortadoğuda yada Afganistan'da gerçekten savaşan askerlerimizi kırmak istemedim" şeklinde açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

IANS ajansının haberine göre, kendisini bütün dünyaya tanıtan Rambo serisinin dördüncüsünü tamamlayan Stallone, Burma'nın yapım için daha gerçekçi olduğunu kaydetti.

Stallone, buna gerekçe olarak, "Kurgu bir karakter olan Rambo gelir ve herşeyi değiştirir. İlk üç filmde de böyledir. Eğer son filmde Irak yada Afganistan'ı konu etseydim, bu orada gerçekten savaşan Amerikalı askerlere hakaret, onları yok saymak olurdu" dedi.

Filmde, herşeyden uzaklaşarak Tayland'ın kuzeyindeki ormanlarda yaşamaya başlayan Rambo'nun, Burma'ya sağlık yardımı götürmek için bölgeye gelen bir insan hakları derneği ekibine rehberlik etmesi anlatılıyor. Yardım ekibi bir süre sonra kaybolunca Rambo onları Burma ordusunun elinden kurtarıyor.

Filmdeki şiddet unsurlarına da değinen Stallone, "Kaybolan yardım ekibi Hristiyan ve Rambo ise bir ateist. Bu yüzden insani duygularını kaybetmiş durumda. Filmi biraz daha dini ve görsel olarak ilginç kılmak istedim" şeklinde konuştu.

Son Rambo'nun bu ayın 25'inde ABD'de gösterime girmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious