Rambo 4 geliyor!

Rambo 4 geliyor!.7883
  • Giriş : 16.01.2008 / 13:45:00

''Rambo'' karakterini canlandıran Sylvester Stallone'nin son filmi ''John Rambo'', 1 Şubatta seyirciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sylvester Stallone'nin senaryosunu yazdığı, yönettiği, yapımcılığını üstlendiği ve baş rolünde oynadığı filmde, ayrıca Julie Benz, Matthew Marsden, Graham McTavish, Rey Gallegos, Jake La Botz, Tim Kang ve Paul Schulze de rol aldı.

Filmin konusu özetle şöyle:

''Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir ve artık kuzey Tayland'a yerleşmiş olan John Rambo (Sylvester Stallone), Salween Nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir. Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından biri, Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir. Ancak, artık dağlarda ve ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen yalnız ve basit bir hayat süren Rambo, savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır.

Tüm bunlar, bir grup insan hakları misyoneri gelip de Amerikalı bir nehir rehberi John Rambo'yu aramaya başladığında değişir. Sarah ve Michael Bennett, Rambo'ya ulaştıklarında geçen yıldan beri Burma ordusunun mülteci kamplarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden kara yolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo'dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehberlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Her ne kadar Burma'yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi en başta reddetse de Rambo, sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur.

Aradan iki hafta bile geçmeden rahip Arthur Marsh, Rambo'yu bulur ve kendisine yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin, ekibin yerini bile tespit edemediğini anlatır. Her ne kadar aradan on yıllar geçmiş olsa da bu yalnız savaşçının ne yapması gerektiği oldukça açıktır.''

John Rambo, ilk kez 1982 Ekim ayında ''İlk Kan'' filmi ile dünya kamuoyunun karşısına çıktı. İlk filmden sonra ''Rambo'' kelimesi zulme ve adaletsizliğe karşı savaşan, ölümcül ancak incinebilir güçlü bir asker ikonuna dönüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious