Ramstore Kırgızistan'da

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan ve Makedonya'dan sonra 6. ülke olan Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Ramstore mağazası hizmete açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Migros, stratejik planı çerçevesinde Balkanlar, Rusya ve Orta Asya'da yaygınlaşırken, belirli coğrafyada yurt dışındaki markası Ramstore ile perakendede yatırımlarını gerçekleştiriyor.

Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan ve Makedonya'dan sonra 6. ülke olan Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Ramstore mağazası hizmete açıldı. Bu yıl açılan 9 Ramstore'la 4 Ağustos itibariyle yurt dışındaki toplam Ramstore sayısı 69'a ulaştı.
Perakende deneyimi ve yenilikçi dinamik kimliğiyle yurt dışında çok önemli bir avantaj yakalayan Migros, yurt dışı operasyonlarıyla dünya devleri arasında faaliyet gösterdiği bölgelerde lider veya perakende sektörünü şekillendiren oyuncu konumunda bulunuyor. Ramstore Bişkek; Kırgızistan'daki en büyük alışveriş Merkezi olan Vefa Center'da hizmet verecek.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'in Gorkovo caddesinde açılan Vefa Center içinde giriş katında hizmet verecek olan Ramstore Bişkek 2 bin 100 metrekarelik kapalı alan üzerinde 13 kasası ile hizmet verecek. Bişkeklilerin alışverişle eğlenceyi birarada bulacakları, sosyal buluşma yeri olacak olan Alışveriş Merkezine ilginin yoğun olması bekleniyor. Ramstore, faaliyette bulunduğu ülkelerde Türkiye ile karşılıklı ticaret hacminin ve Türk yatırımlarının genişlemesine öncü olurken, aynı zamanda Türk ürünlerinin yeni pazarlara açılımı ve kalite algısı açısından önemli imkanlar sağlamakta.


HAFTADA 2 MAĞAZA

Migros Türk; 2006 yılında (4 Ağustos itibariyle) 8 Migros, 12 Tansaş, 1 Macro Center, 34 Şok, 9 Ramstore olmak üzere toplam 31 haftalık sürede (ortalama haftada 2 mağazayla) 64 yeni mağaza açarak hızlı büyümesini sürdürüyor. Farklı formatlarda hem coğrafi konum hem de beklenti anlamında müşterilere yakın olan perakendenin güçlü şirketi Migros Türk, 2006 sonuna kadar lider konumunu yurtiçi ve yurtdışında hızla yatırımları hayata geçirerek pekiştirmekte.


TÜM FORMATLARDA 839 MAĞAZA

28 Temmuz'da ilk kez Batman'da Migros formatı ile hizmet veren MM Migros Batman'ın açılışından sonra 4 Ağustos'ta hizmete giren Bişkek Ramstore ile Migros Türk'ün çeşitli formatlarda mağaza sayısı yurt içinde 770'e; Ramstore ile birlikte toplam mağaza sayısı 839'a yükselmiş olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious